Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Nowa siła w Policji

środa, 09 listopada 2016 15:23 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

62 nowych funkcjonariuszy policji zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego.

Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Mówił m.in. o trudach i odpowiedzialności służby. Wśród 62 nowych funkcjonariuszy znalazło się 10 kobiet.

Teraz przed nowymi funkcjonariuszami kurs przygotowawczy, podczas którego będą się uczyć podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. W całej procedurze rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył Marek Ryczka, który będzie pełnił służbę w Radomiu. - Chcę robić w życiu coś pożytecznego. Chcę pomagać ludziom i żeby sprawiało mi to satysfakcję. Wiem, że w szeregach policji będę mógł się odnaleźć. Będę robił coś pożytecznego i może sprawię, że świat będzie lepszy. Cały czas myślałem o tym, żeby wstąpić do policji. Zdecydowałem się na ten krok i udało się - mówił świeżo upieczony posterunkowy.

Rekruci mają za sobą m.in. testy sprawnościowe, psychologiczne, rozmowę kwalifikacyjną i sprawdzian wiedzy. Policja przypomina, że w dalszym ciągu poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy.