Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

120 km/h do Tomaszowa

środa, 16 listopada 2016 08:52 / Autor:
fot. Karol Waszkiewicz/Klub Miłośników Kolei - Kolej na Radom

W tym roku zakończą się prace pierwszego etapu remontu odcinka Radom - Radzice na linii kolejowej nr 22 do Tomaszowa Mazowieckiego. Rozpisany został już przetarg na projekt i wykonanie prac w drugim etapie.

Przebudowane zostały już tory na stacji w Radomiu oraz Radzicach, a w przyszłym roku prace obejmą szlaki linii kolejowej między tymi stacjami. - Prace zostały ujęte w rozkładzie jazdy i nie będą miały wpływu na ruch pociągów, natomiast po ich zakończeniu w roku 2018 tor linii kolejowej będzie przystosowany do prędkości 120 km/h, a to z kolei zapewni lepsze połączenie w ruchu nie tylko lokalnym, ale także dalekobieżnym - powiedział nam Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych. 
Modernizacja linii kolejowej nr 22 Radom - Tomaszów Mazowiecki ruszyła w czerwcu. Prace są prowadzone na dwóch odcinkach: Radom - Radom Krychnowice i Radzice - Radzice1. Wymieniane są tory i rozjazdy oraz nawierzchnia na przejazdach drogowo - kolejowych, a także uzupełniany tłuczeń.  To pierwszy z trzech etapów modernizacji toru na odcinku Radom - Radzice. Przypomnijmy, że linia 22 łączy Radom z Centralną Magistralą Kolejową i umożliwia połączenie z Łodzią. Obecnie kursują po niej pociągi Kolei Mazowieckich.
Zapraszamy do nas: