Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radoszyce
Dziś jest: Poniedziałek, 10 maja 2021

RADOM

Bezbronne kobiety? Nie w Radomiu!

niedziela, 04 grudnia 2016 18:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Kobiety chcą się bronić! Dlatego zwiększony został limit miejsc na radomskim kursie samoobrony dla kobiet, zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę rano w sali sportowej 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Początkowo w kursie mogło wziąć udział maksymalnie 30 kobiet, jednak limit ten szybko został osiągnięty. Teraz kurs samoobrony może skończyć 90 pań. Uczestniczki zdecydowały się na udział w zajęciach, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich:

O tym, że stwierdzenie "słabsza płeć" jest niesłuszne przekonany jest także st. sierż. Artur Klimaszewski - prowadzący zajęcia. Jednak mimo to warto, aby kobiety znały chwyty, których mogą nauczyć się podczas kursu:

Bezpłatne szkolenia odbywać się będą w jedną sobotę miesiąca, aż do czerwca. Do skorzystania z wolnych miejsc zachęca mjr Łukasz Baranowski - oficer prasowy 42. BLSz w Radomiu:

Kobiety zainteresowane kursem powinny skontaktowanie się  z koordynatorem kursu w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego st.sierż. Arturem Klimaszewskim (tel.: 606-305-792, email: ). Szczegółowe informacje można zdobyć na http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet.