Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/2 mln zł na e-usługi w Krychnowicach

Wiadomości z Radomia

2 mln zł na e-usługi w Krychnowicach

07 lipiec 2017 / Tekst

Pacjenci będą mogli załatwiać sprawy bez wychodzenia z domu. Szpital psychiatryczny w Krychnowicach otrzymał 2 mln zł dofinansowania na rozwój e-usług.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Obecnie istniejący system zostanie rozbudowany w części medycznej i administracyjno-zarządczej. Dzięki e-usługom pacjenci będą mogli załatwić wiele spraw drogą elektroniczną. Na rozwój systemu szpital w Krychnowicach otrzyma 2 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

- Jest to drugi etap. Pierwszy etap był realizowany jakiś czas temu. Dotyczył tak naprawdę dokumentacji medycznej. Ta kwota opiewała wtedy na 3 miliony 380 tysięcy. Dzisiaj kolejne 2 miliony. Mam nadzieję, że zarówno dla kwestii funkcjonowania szpitala, ale również usprawienienia dla pacjentów będzie to znaczący wkład samorzadu województwa mazowieckiego w funkcjonowanie tej placówki - mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach projektu zakupione zostaną infokioski, serwery, sprzęt komputerowy, kolektory danych, skanery, drukarki oraz oprogramowanie. Stworzony zostanie Elektroniczny Portal Pacjenta, w którym znajdą się: e-rejestracja, e-wyniki, e-konsultacje, e-depozyty, e-administracja i telemedycyna.

- Jest to kolejne ważne wydarzenie dla naszego szpitala. Pacjent uzyska możliwość załatwiania wielu spraw drogą elektroniczną w ramach wdrażania e-usług - mówi Włodzimierz Guzowski, dyrektor szpitala w Krychnowicach.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym i Radomskim Szpitalem Specjalistycznym.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4