Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Kto włącza się w Paczkę?

czwartek, 08 grudnia 2016 17:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. fotogosc
Weronika Chochoł

Szlachetna Paczka łączy ludzi! W tegoroczną edycję akcji, po raz kolejny włączają się samorządowcy, sportowcy i klerycy.

Tradycyjnie w akcję Szlachetna Paczka włączają się pracownicy Urzędu Miejskiego w Radomiu. Jak mówi Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta - Szlachetna Paczka to akcja, która wymaga czegoś więcej, niż tylko wrzucenia pieniędzy do puszki:

O lepsze Święta dla jednej z rodzin postarali się również klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Diakon Mateusz Czernik:

- Warto pomagać! - przekonuje kapitan Cerrad Czarnych Radom - Wojciech Żaliński. Drużyna paczkę dla jednej z rodzin przygotowała wraz z klubem kibica:

Podobnie jak w ubiegłym roku chęć pomocy dwóm potrzebującym rodzinom zadeklarowali członkowie Stowarzyszenia Biegiem Radom! Pieniądze na ten cel zbierane były m.in podczas Biegu Mikołajkowego. Dzięki wielkim sercom biegaczy pomoc otrzymają dwie rodziny - mówi Tadeusz Kraska - prezes Stowarzyszenia:

Finał 16. edycji Szlachetnej Paczki odbędzie się w najbliższy weekend, 10-11 grudnia. W całej Polsce darczyńcy od rana dostarczać będą paczki do punktów w wybranych przez siebie rejonach.

Nadal brakuje jeszcze kilku darczyńców. Gdzie? Przeczytacie o tym, klikając w link: Jeszcze kilka rodzin czeka na darczyńców.

Do udziału zachęca diakon Mateusz Czernik: - To jest nasza odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by nie zapominać o Uczynkach Miłosierdzia:

Rodzin, które jeszcze nie znalazły swoich darczyńców szukać można za pośrednictwem strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl

Zapraszamy do nas: