Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Co poprawić w Radomiu? Wkrótce rusza Budżet Obywatelski

czwartek, 15 grudnia 2016 11:37 / Autor:

W styczniu będzie można zgłaszać pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

Od 11 do 25 stycznia do Urzędu Miejskiego w Radomiu będzie można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Łączna kwota inwestycji, które zgłoszą mieszkańcy to 4 mln 800 tys. zł.

Zasady kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, podobnie jak poprzednio najpierw mieszkańcy lub zainteresowane podmioty zgłaszają propozycje, które następnie są oceniane przez powołany do tego zespół, sprawdzający m.in. czy dana inwestycja jest możliwa do realizacji w ramach zarezerwowanej kwoty oraz czy nie będzie naruszała obowiązujących przepisów. Następnie zakwalifikowane projekty będą poddane pod głosowanie publiczne. Z każdego z sześciu obszarów wyłoniona zostanie lista zwycięskich inwestycji, które zrealizowane zostaną do końca 2018 roku.

Wśród nowości jest m.in. usprawnienie komunikacji pomiędzy wydziałami merytorycznymi odpowiedzialnymi za realizację projektów, a wnioskodawcami. Ma temu służyć m.in. wyznaczenie koordynatorów w poszczególnych wydziałach. Wszelkie szczegóły mają być ustalane przed ogłoszeniem przetargów, a wnioskodawcy będą informowani o każdym etapie realizacji zadań. Zostanie także wprowadzone rozwiązanie usprawniające weryfikację własności gruntów. Wnioskodawca będzie otrzymywał informację na ten temat w ciągu 3 dni roboczych. Utrzymana zostanie możliwość odwołania się od decyzji Zespołu Opiniującego, a jednostki merytoryczne dostaną dodatkowy czas potrzebny do ponownej oceny projektu.

Zgodnie z harmonogramem, lista projektów poddanych pod głosowanie zostanie podana do publicznej wiadomości do 5 maja 2017 r. Głosowanie rozpocznie się 15 maja i zakończy 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy w połowie lipca 2017 roku.

W 2016 roku pod głosowanie zostało poddanych 117 projektów, zaś wyłoniono 25 zwycięskich, mających zostać realizowane w 2017 roku. Będą to m.in. kolejne odcinki ścieżek rowerowych, place zabaw, skocznia do skoków w dal czy instalacja specjalnej iluminacji świetlnej wokół klasztoru oo. Bernardynów w Radomiu.

Zapraszamy do nas: