Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

W Rynku ruszył świąteczny kiermasz

czwartek, 15 grudnia 2016 12:38 / Autor:
fot. radom.pl

Warsztaty kulinarne, pokazy artystyczne i stragany – czyli wszystko, co może przydać się przed Bożym Narodzeniem. Na rynku Starego Miasta w Radomiu rusza dziś świąteczny kiermasz.

Wystawcy biorący udział w kiermaszu oferują m.in. żywe i sztuczne choinki, ozdoby i stojaki do nich, stroiki, lampiony i inne dekoracje, zabawki i świąteczne upominki, w tym wyroby z filcu, rękodzieło (wykonane techniką decoupage, abakan), naturalne mydła i kosmetyki, ręcznie wykonywaną biżuterię, ale także różnego rodzaju sery, zakąski z nich, ręcznie produkowane słodycze i sześć odmian miodu. Można spróbować świątecznego bigosu, zupy grzybowej, pierników, a także aromatycznych herbat i grzanego wina.

W programie kiermaszu są również warsztaty kulinarne, w trakcie których uczestnicy będą przygotowywać świąteczne potrawy, wypiekania i zdobienia pierników. Będzie też można poznać tajniki wytwarzania tradycyjnych ozdób choinkowych oraz majsterkowania.

Do skorzystania z propozycji zachęca Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii Prezydenta Miasta:

W weekend będzie można również odwiedzić Muzeum im. Jacka Malczewskiego. W sobotę będzie ono czynne w godz. 12-17, natomiast w niedzielę w godz. 11-17. W niedzielę można będzie bezpłatnie obejrzeć wszystkie wystawy w muzeum, w tym obrazy Jacka Malczewskiego, które ostatnio trafiły do radomskiej placówki.

Kiermasz potrwa do 22 grudnia w godzinach od 11.00 do 21.00.

Zapraszamy do nas: