Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Udana licytacja na rzecz Miłosza

niedziela, 18 grudnia 2016 13:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 15 tysięcy złotych udało się zebrać z licytacji dla chorego Miłosza Wasilewskiego. Odbyła się ona podczas koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Miłosz ma 2,5 roku i od roku żyje z wyrokiem SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Aby zatrzymać postęp choroby i nie dopuścić do zanikania kolejnych partii mięśniowych, Miłosz musi być rehabilitowany. Koszty rehabilitacji są duże.

W minioną niedzielę kilkadziesiąt bombek zostało pomalowanych przez znanych radomian. Akcja malowania i następnie licytacja przeprowadzona została już po raz dziesiąty. Jej partnerem jest Caritas Diecezji Radomskiej. Na bombkach pojawiły się choinki, płatki śniegu, aniołki, wiele akcentów świątecznych. To dzieło polityków, samorządowców, policjantów, sportowców, ludzi kultury, dziennikarzy. Sobotnią aukcję prowadziła Ewa Dobrzeńska – Trela z Radpecu:

Najwięcej zapłacili za dwie bombki prezydenta Radosław Witkowskiego i jego żony Sylwii – 1700 zł. W ubiegłym roku ponad 17 tysięcy złotych przeznaczono na leczenie Michaliny Baranek.