Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Co podrożeje w 2017 roku?

poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:11 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Nowy rok niemal zawsze wita nas podwyżkami. Za co zapłacimy więcej, co będzie na tym samym poziomie, a co będzie tańsze? - to pytanie zadają sobie niemal wszyscy.

Już wiadomo, że w 2017 roku będziemy płacić wyższe rachunki za prąd. Suma na rachunkach będzie wyższa o około 4 proc. Podrożeje też gaz, drożej zapłacimy za żywności: wzrosną ceny masła i mleka, pieczywa, wołowiny i wieprzowiny. Lekko nie będą mieli kierowcy, którzy już dostrzegają zmiany - drożej tankujemy, ale rosną też opłaty za OC. Ponadto więcej zapłacimy nie tylko na stacjach benzynowych, ale również na poczcie - podrożeją bowiem znaczki pocztowe. W 2017 roku możemy pozwolić sobie na słodkości – tańszy będzie cukier i czekolada. To w skali kraju, a co czeka mieszkańców Radomia, jeśli chodzi o opłaty komunalne? Na szczęście rewolucji cenowych nie będzie, w jedną i w drugą stronę, czyli wszystko utrzyma się na tym samym poziomie. Spółdzielnie nie planują podwyżek za czynsz, jedynie RSM podnosi opłaty jeśli chodzi o fundusz remontowy. Hubert Kaczmarski wiceprezes spółdzielni

Na tym samy poziomie pozostaną opłaty targowe – informuje Marcin Gutkowski rzecznikm ZUK w Radomiu Nie będzie także wyższych podatków mieszkaniowych i gruntowych. Podwyżki  za wywóz śmieci, ścieki i wodę też nam nie grożą - te były uchwalone w połowie 2016 roku, Przypomnijmy opłaty za wodę i ścieki wzrosły od sierpnia 2016 roku o 7,5 proc. Cena za ciepło póki co pozostaje na tym samym poziomie - informuje Ewa Dobrzańska - Trela rzecznik RADPEC S.A. Przypomnijmy od 1 stycznia 2017 roku wzrosła płaca minimalna i tym też spowodowana jest większość podwyżek.