Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Święta, święta i po diecie

środa, 04 stycznia 2017 14:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

Święta, Sylwester, Nowy Rok... Rodzinne spotkania sprzyjają podjadaniu, a to może odbić się na naszej wadze. Jak pomóc sobie wrócić do przedświątecznej formy?

 

Podstawą jest utrzymywanie zdrowej, zbilansowanej diety przez cały rok. Warto również przed dniami świątecznymi obrać plan, dzięki któremu nie zburzymy rytmu, w jakim nasz organizm funkcjonuje na co dzień. - Te trzy świąteczne dni wcale nie muszą walić naszego planu - podkreśla dietetyk Magdalena Ciesielska-Dwojak.

Teoria teorią, jednak siedząc przy suto zastawionych stołach możemy stracić zdrowy rozsądek. Jeśli czujemy, że pozwoliliśmy sobie na zbyt wiele i decydujemy się na dietę, warto najpierw wykonać podstawowe badania - radzi Magdalena Ciesielska-Dwojak:

Chociaż dieta cud nie istnieje, to zawsze możemy spróbować odchudzić się na własną na rękę. Magdalena Ciesielska-Dwojak przestrzega jednak przed głodówkami i gwałtownymi dietetycznymi rewolucjami. Równocześnie podsuwa kilka wskazówek dotyczących spożywania tłuszczów i czy węglowodanów:

Dużą rolę w gubieniu wagi odgrywa nie tylko to, co jemy, ale również to, jak przygotowujemy posiłki:

Powrót do formy ułatwi aktywność fizyczna, niezależnie od tego, jaką formę ruchu wybierzemy. Ważne jest by mieć plan i trzymać się go - podkreśla Agata Tkaczyk-Marcula - trener interpersonalny:

Ćwiczenia indywidualne czy pod okiem trenera? Nie ma powodów do wstydu przed siłownią - zachęca Agata Tkaczyk-Marcula:

Przed nami długi weekend związany z Uroczystością Objawienia Pańskiego. Podczas radosnych spotkań z rodziną pamiętajmy o zdrowym rozsądku, a wstając od stołu nie przesiadajmy się przed telewizor, ale wybierzmy się na zbijający kalorie, energiczny spacer.

Zapraszamy do nas: