Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Studniówki czar...

niedziela, 08 stycznia 2017 13:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W klimacie lat 20. i 30. bawili się podczas studniówki uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. - Teoretycznie, po studniówce zaczynamy się uczyć - mówili maturzyści.

W tym roku do matury przystąpić ma 154 uczniów "Kochanowskiego". Jednak w sobotnią noc nie myśleli o nadchodzących egzaminach i ważnych życiowych decyzjach. Dla niektórych ten bal to okazja do poznania nowych osób, inni traktują studniówkę jaklo moment graniczny, jeszcze inni deklarują systematyczność, a bel studniówkowy to tylko chwila wytchnienia:

W ubiegłym roku uczniowie "Kochanowskiego" postawili na magiczną noc w klimacie Harrego Pottera. W tym roku lata 20., lata 30. Jak mówi Romuald Lis - dyrektor VI LO, studniówka to impreza uczniów, dlatego to oni proponują jej charakter:

- Kiedy spotkacie się za kilka lat, nie będziecie pamiętali tego, jakie zadania rozwiązywaliście na maturze, ale to, jak bawiliście się na studniówce - powiedział do uczniów Romuald Lis. Sam wierzy w swoich uczniów i życzy im wszystkiego najlepszego:

W swoje możliwości wierzą również uczniowie, jednak niektórzy z nich zdecydowali się pomóc szczęściu i podczas studniówkowych przygotowań brali pod uwagę niektóre z przesądów:

Na studniówce - jako osoba towarzysząca - bawił się Kamil, który zachwycony był wyglądem swojej partnerki, a także z uśmiechem wspominał swoje przygotowania do matury:

Prowadząca część oficjalną w podziękowaniu dla rodziców, z przymrużeniem oka stwierdziła: "Każdy młody człowiek wcześniej czy później dokonuje zdumiewającego odkrycia, że także rodzice mają niekiedy rację. I nam udało się to zrozumieć." Nie da się zaprzeczyć, że studniówka to duże przeżycie dla uczniów, ale także właśnie dla rodziców. - Przeżywam ten bal tak samo, jak kiedyś przeżywałam swoją studniówkę - powiedziała pani Małgorzata - mama jednej z uczennic:

Szampańska zabawa za uczniami, a przed nimi okres wytężonej pracy. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór podczas matur oraz dobrych decyzji i sukcesów w dorosłym życiu!

Zapraszamy do nas: