Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Dziadkowie nie tylko dla wnuków

środa, 18 stycznia 2017 12:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Seniorzy coraz częściej zrywają ze stereotypem babci i dziadka, którzy cały swój wolny czas poświęcają wnukom. NA jakie aktywności się decydują?

Śpiewają, tańczą, spotykają się przy herbacie i ciastkach - członkowie klubu seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej potrafią znaleźć czas dla siebie. Na jednej z prób "seniorskiego chóru" zaśpiewali o babciach:

Chociaż seniorzy z przekonaniem wyśpiewali słowa: Babcia ma czas, nie pracuje, to z taką samą stanowczością podkreślali, że trzeba znaleźć czas zarówno dla wnuków jak i dla siebie:

Czy lato, czy zima w klubie seniora wiele się dzieje. Członkowie klubu mogą aktywnie spędzać czas, zwiedzać czy po prostu spotkać się i porozmawiać - mówi Halina Świderska - kierowniczka klubu:

Klub seniora działający z ramienia radomskiego MOPSu mieści się przy ul. Sienkiewicza 14 w Radomiu. Jest czynny codziennie od godz. 10:00 do godz. 18:00, w czwartki w godz. 12:00-20:00. Członkowie zapraszają każdego seniora, który chciałby spędzić czas w miłym towarzystwie, a nawet poznać miłość.

- W dzisiejszych czasach pomysł na przeżywanie podeszłego wieku jest coraz bardziej szeroki. Oferta aktywności skierowanych do osób starszych poszerza się - mówi ks. Roman Adamczyk - proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. Jak mówi ks. Adamczyk już od ponad 5 lat przy parafii działa klub seniora, w którym osoby starsze mogą wykazać się na wielu płaszczyznach. Instytucja zrzesza ok. 80 osób, które spotykają się w drugą środę każdego miesiąca. Oczywiście cykliczne spotkania to nie wszystko - w klubie znaleźć można wiele pomysłów na spędzenie czasu, słowem - "do tańca i do różańca":

Spotkania klubu seniora odbywają się w co drugą środę o godz. 16:00 w plebanii przy kościele NSJ na Glinicach. By zapisać się do klubu warto zadzwonić i poznać wszystkie szczegóły dotyczące najbliższych spotkań.

Człowiek uczy się przez całe życie, a na naukę nigdy nie jest za późno - pamiętają o tym słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radomiu. Tutaj nie ma ocen i zaliczeń, są za o dyplomy, zajęcia dodatkowe i wycieczki - mówi Grzegorz Szombara - członek Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radomiu, który zaprasza chętnych. Warto dołączyć do słuchaczy, a teraz - przed drugim semestrem - to najlepsza okazja:

Jak pochwalił się Grzegorz Szombara niektórzy uczestnicy dzięki zajęciom komputerowym mogą bez problemu porozumiewać się z wnukami przez Internet.

A kiedy już komputer zostanie wyłączony, warto wybrać się na zakupy, czy do instytucji kultury - oczywiście z Radomską Kartą Seniora, która uprawnia do zniżek na wielu płaszczyznach - mówi Jerzy Zawodnik - wiceprezydent Radomia:

Dokument odebrać można w Urzędzie Miejskim.

Zanim do Urzędu Miejskiego, zapraszamy jednak na próbę chóru w domu seniora przy ul. Sienkiewicza:

Zapraszamy do nas: