Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Rok 2018 z nowym żłobkiem

czwartek, 19 stycznia 2017 16:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

2 sale dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych dzieci, 50 miejsc, zaplecze sportowe dla korzystających z boiska. W 2018 roku przy ul. Michałowskiej w Radomiu powstanie żłobek.

Obecnie w radomskich żłobkach brakuje 170 miejsc. Inwestycja ma być odpowiedzią na potrzeby radomian. Nowa placówka będzie w pełni przystosowana do potrzeb maluchów - również niepełnosprawnych. Zajmą oni dwie sale. Z drugiej strony powstanie zaplecze sportowe dla korzystających z pobliskiego boiska piłkarskiego.

Jak mówi prezydent Radomia - Radosław Witkowski - budowa żłobka to odpowiedź na potrzeby mieszkańców:

Ruszył przetarg na wykonanie inwestycji. Oferty składać można do 2 lutego. Żłobek ma być gotowy w 2018 roku, tak, aby maluchy rok szkolny 2018/2019 mogły rozpocząć już w nowym miejscu.

Miasto wnioskowało o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych, jednak wniosek został odrzucony. Trwa procedura odwoławcza. Decyzja z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych ma pojawić się niebawem.

W sumie w Radomiu funkcjonuje 10 żłobków publicznych i prywatnych. Miejsce znajduje w nich blisko pół tysiąca dzieci.

Prezydent poinformował również o planach przekształcenia budynku po Zespole Szkół Plastycznych w filię przedszkola przy ul. Kilińskiego 4. Dzięki temu placówka powiększy się o 12 oddziałów. - Jesteśmy na etapie przygotowania specyfikacji warunków zamówienia. Za kilka tygodni przetarg zostanie ogłoszony. - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zapraszamy do nas: