Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Nigeryjska armia chwali broń z Radomia

wtorek, 21 lutego 2017 13:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przedstawiciele Fabryki Broni w Radomiu uczestniczyli w szczycie dotyczącym badań i innowacji w Abudży. Nigeryjska armia korzysta z karabinków produkowanych w Radomiu. W ostatnim czasie trafiło tam pięć tysięcy sztuk broni.

Organizatorem spotkania była nigeryjska armia. To pierwsze takie wydarzenie, które ma na celu pokazanie, jaką rolę przy rozwiązywaniu współczesnych wyzwań dotyczących bezpieczeństwa pełni technologia. Dyskutowano także o potrzebie wykorzystywania rodzimych badań rozwojowych na potrzeby operacyjne nigeryjskiej armii.

W trakcie szczytu doszło do spotkania przedstawicieli Fabryki Broni z Ministrem Obrony Narodowej Nigerii, Mansur Dan-Ali, Ministrem Nauki i Technologii, Ogbonnaya Onu oraz z Szefem Sztabu Nigeryjskiej Armii, Tukur Yusuf Buratai. Podczas odbywającego się w Abudży szczytu, zarówno minister resortu obrony jak i szef armii nie kryli zadowolenia ze współpracy z radomską Fabryką Broni. Jak podkreślali, jakość polskich produktów jest wzorowa.

Fabryka Broni w 2015 roku dostarczyła Wojskom Lądowym Nigeryjskiej Amii karabinki BERYL i subkarabinki MINI BERYL. Radomska broń służy żołnierzom prowadzącym działania mające zapewnić bezpieczeństwo i obronę przed atakami terrorystycznymi, między innymi z ramienia radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram. Radomska broń towarzyszy nigeryjskiej armii także w czasie misji pokojowych.