Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

IMGW ostrzega: będzie wiało!

czwartek, 23 lutego 2017 19:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Prędkość nawet do 90 km/h mogą osiągnąć podmuchy wiatru przewidywane na czwartkową noc i piątek.

Silny wiatr tej nocy wystąpi praktycznie w całej Polsce. Nie ominie również województwa mazowieckiego. Najmocniejsze podmuchy rozpoczną się w czwartek o północy i według Szymona Ogórka - synoptyka z IMGW potrwają do piątkowego popołudnia. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
Prawdopodobieństwo zjawiska ocenia się na 80%, najwyższe jest ono na południu, najniższe zaś - na północy województwa. - prognozuje synoptyk.

W województwie łódzkim podmuchy mają pojawić się wcześniej (ok. godz. 23:00) i być silniejsze, informuje synoptyk IMGW - Piotr Szewczak: - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, z południowego zachodu. Z prawdopodobieństwem 30%, lokalnie możliwe są porywy wiatru do 100 km/h.

O zasadach ostrożności przypomina Sławomir Podsiadły – Zastępca Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu:

Warto również pamiętać o usunięciu z parapetów i balkonów przedmiotów, które mogą zagrażać przechodniom.