Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

RADOM

2.5 promila i zderzenie czterech aut

piątek, 24 lutego 2017 12:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. theodysseyonline.com
Weronika Chochoł

64 - latek spowodał kolizję, w której w sumie uczestniczyły cztery auta. Mężczyzna miał 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Radom szczepienia

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 lutego wieczorem na ul. Słowackiego w Radomiu. 64- letni kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i uderzył w jadące przed nim renault. Na tym się nie skończyło - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu: - Kierujący samochodem marki renault uderzył w opla, który z kolei uderzył w tył volkswagena. Kierowca ostatniego z samochodów zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca mercedesa wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie. W wydychanym powietrzu miał 2.5 promila alkoholu. Teraz rozrywkowy kierowca odpowie za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji.

Osobie, która za kierownicę wsiada prowadzi "po spożyciu" grozi odebranie prawa jazdy na okres od 3 do nawet 15 lat. Co więcej, sąd obligatoryjnie wymierzy karę w wysokości od 5000 zł. Jednak kary te są niewspółmierne do najwyższej ceny, jaką ponieść można decydując się na jazdę po alkoholu.