Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Maszerowali prosto do nieba...

środa, 01 marca 2017 15:03 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Radom pamięta o Żołnierzach Wyklętych. Dziś odbyły się uroczystości upamiętniające niezłomnych żołnierzy.

Uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Garnizonowym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik:

 

Kolejnym punktem było złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu, wciągnięcie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego, Apel Pamięci oraz krótki program artystycznych wykonany przez uczniów I L.O im. M. Kopernika w Radomiu. Głos zabrał m.in Karol Semik - wiceprezydent Radomia, który podkreslił, że obchody i pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest zadośćuczynieniem potomnych za ofiarę niezłomnych:

 

W uroczystościach udział wziął również ppłk Leon Etwert - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom. Prezes podkreślił, jak wielką radość sprawiła mu ta uroczystość. Powiedział również o nadzei, jaką pokłada w młodym pokoleniu Polaków:

  

A młodzież nie zapomina. Specjalny program przygotowali uczniowie I LO, zaś ze sztandarem przybyła m.in delegacja z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu:

   

Kolejnym punktem obchodów było złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych WiN  przy ul. Beliny Prażmowskiego w Radomiu. Wiązanki złożyli parlametarzyści, władze Radomia, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich, a także wszyscy ci, którzy nie pozwolą umrzeć pamięci o niezłomnych żołnierzach.