Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

RADOM

O raku piersi w RCO

poniedziałek, 13 marca 2017 09:03 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wykrywanie i leczenie nowotworów piersi to temat czwartej edycji Akademii Onkologicznej w Radomskim Centrum Onkologii.

Radom szczepienia

Spotkania w ramach Akademii Onkologicznej przeznaczone są dla pacjentów zmagających się z nowotworem, a także ich rodzin. W piątek, 24 marca specjaliści Radomskiego Centrum Onkologii zajmą się tematem nowotworów piersi. O metodach leczenia raka piersi opowiedzą kierownicy oddziałów Centrum:  dr hab. n. med. Zoran Stojcev- chirurg onkolog, dr n. med. Milena Szacht – radioterapeuta onkolog oraz dr n.med. Tomasz Lewandowski – onkolog kliniczny.

Obok wykładów uczestnicy będą mieli okazję spotkania z działaczami fundacji współpracujących z Radomskim Centrum Onkologii. Członkowie fundacji Pocancerowani porozmawiają z pacjentami o swoich zmaganiach z rakiem. Pocancerowani regularnie odwiedzają chorych na Wacynie wspierając ich w walce z nowotworem.

Będzie również coś dla ciała. - W tej edycji Akademii udział wezmą wolontariuszki z Fundacji Piękniejsze Życie, które w Radomskim Centrum Onkologii rozpoczynają cykl warsztatów z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek onkologicznych. Fundacja działa w kilkunastu szpitalach w całej Polsce, szpital na Wacynie będzie pierwszym miejscem w Radomiu, które organizuje takie warsztaty. - informuje Izabela Leśkiewicz z Radomskiego Centrum Onkologii.

Udział w Akademii jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy możliwe są pod numerem telefonu: 48 377 90 20.

Najbliższe spotkanie w ramach Akademii w piątek, 24 marca o godz. 16:00 w Radomskim Centrum Onkologii przy ul. Uniwersyteckiej 6.