Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

RADOM

Nadzwyczajna sesja z marszałkiem?

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 12:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości nie zgadzają się na restrukturyzację Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. - Zwrócimy się do radnych Rady Miejskiej w Radomiu o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w tej sprawie. Zaproponujemy, by marszałek Adam Struzik pofatygował się (lub wyznaczył swojego zastępcę) i przedstawił swoją filozofię działania co do działań w lecznicy na Józefowie. - zapowiedział podczas konferencji prasowej poseł Wojciech Skurkiewicz.

Podczas spotkania z dziennikarzami parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości ziemi radomskiej wyrazili swój sprzeciw wobec cięć, jakie czekają Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie. Zgodnie z zapowiedziami władz lecznicy restrukturyzacja lecznicy przynieść ma likwidację 243 łóżek, a także połączenie oddziału wewnętrznego i reumatologii. W ramach zmian pracę stracą 73 pielęgniarki i położne oraz 11 lekarzy.

- Taka liczba łóżek, które mają zostać zlikwidowane jest chyba największą w kraju. - zauważył poseł Andrzej Kosztowniak:

Poseł Anna Kwiecień podkreśla,  że zmiany dotkną przede wszystkim pacjentów, którzy na zabiegi planowe będą musieli czekać w jeszcze dłuższych kolejkach. - Jeśli dojdzie do likwidacji łóżek, ot do szpitala przyjmowani będą jedynie pacjenci w t.zw. stanie ostrym. - zauważyła poseł Anna Kwiecień, która dostrzega również problem specjalistów, którzy będą wyjeżdżać z Radomia:

Zdaniem poseł Anny Kwiecień południowe Mazowsze nie jest wystarczająco wspierane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego:

Okazja ku temu, by marszałek "spojrzał przychylnym okiem na południowe mazowsze" może nadarzyć się dość szybko. Parlamentarzyści zapowiedzieli, że zwrócą się do radomskich radnych o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, podczas której swój pomysł na "zabezpieczenie bezpieczeństwa zdrowotnego radomian" miałby przedstawić prezydent Radosław Witkowski. Z drugiej strony na spotknie miałby zostać zaproszony marszałek Adam Struzik. - Zastanawia mnie bierność prezydenta naszego miasta oraz jego zastępcy odpowiedzialnego za służbę zdrowia. - powiedział poseł Wojciech Skurkiewicz: 

Zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka sytuację szpitala może uleczyć polityczna decyzja Platformy Obywatelskiej. - W Radomiu - tak jak w innych szpitalach - już teraz są kolejki. Nie można odebrać placówce kolejnych 250 łózek  - powiedział poseł:

 Sytuacją związaną z restrukturyzacją lecznicy na Józefowie oburzony jest również poseł Dariusz Bąk. - Dołożymy wszelkich starań, żeby nie doszło do ograniczenia możliwości funkcjonalnych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego! - deklarował poseł podczas konferencji prasowej:

- Musimy podjąć te kroki, by zracjonalizować pracę szpitala - wyjaśniają władze lecznicy, a więcej o planach dotyczących Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego pisaliśmy tutaj.