Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Pożegnanie z "Plastykiem"

czwartek, 04 maj 2017 11:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

31 absolwentów opuściło mury Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Jak mówią - to wzruszający, a jednocześnie ekscytujący moment.

Były podziękowania, łzy wzruszenia, przypominanie największych sukcesów. Naukę w Zespole Szkół Plastycznych zakończyło 31 uczniów, którzy spędzili w "Plastyku" cztery lata szkoły średniej lub sześć - połączone z gimnazjum. Jak mówią absolwentki Julia Kowalska i Zosia Klamka czas spędzony w tej szkole będą wspominać z radością i łezką w oku, jednak uczennice czują radość związaną z przyszłością, która na nie czeka:

 Podczas pożegnania absolwentów wręczone zostały nagrody, wyróżnienia i podziękowania - dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Już po raz jedenasty przyznana została także statuetka dla "Absolwenta Roku". Została nim Justyna Warchoł - absolwentka Gimnazjum i Liceum Plastycznego. Wyróżnienie jest dla niej zwieńczeniem owocnego czasu wytężonej pracy:

Chociaż to nie pierwsze pożegnanie - przysporzyło wielu wzruszeń. - Przez ten czas zdążyliśmy zaprzyjaźnić się z naszymi uczniami. - mówi Bożena Marczykowska - dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu:

Mury "Plastyka" opuściło w tym roku 31 absolwentów, którzy kształcili się w czterech specjalizacjach: ceramika artystyczna, tkanina artystyczna, techniki rzeźbiarskie i projektowanie graficzne. Zakończenie roku połączone było z otwarciem wystawy prac dyplomowych absolwentów, których tematem przewodnim, po raz kolejny było hasło: "Autor. Kreacje. Prowokacje.". W tym roku bohaterem prac był Oskar Kolberg.