Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Chciałbyś być liderem?

piątek, 12 maj 2017 12:54 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Trwa nabór liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Siedemnasty raz region radomski weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Przyjęła się także Akademia Przyszłości, która w tym roku w Radomiu działać będzie po raz drugi.

Jednak zanim dojdzie do fizycznej pomocy, wolontariusze muszą wykonać wiele pracy. I właśnie nad tą pracą czuwają liderzy. Liderem może zostać każdy, bez względu na wiek, zainteresowania i wykształcenie. Ważna jest chęć pomocy i świadomość wagi powierzonego liderowi zadania.

Zarówno Szlachetna Paczka jak i Akademia Przyszłości niosą mądrą pomoc potrzebującym. Dzięki paczce osoby ubogie otrzymują podarunki, które są im potrzebne do godnego życia. Czasem jest to lodówka, czasem komputer, innym razem remont mieszkania. Wolontariusze i liderzy docierają do skrajnej biedy, poznają potrzeby podopiecznych Szlachetnej, a także poszukują darczyńców, którzy chcą pomóc.

Trwa pierwszy etap rekrutacji, w którym wyłaniani będą liderzy. Aby nim zostać, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw.

O ile Szlachetna Paczka to projekt dobrze znany na ziemi radomskiej, to Akademia Przyszłości w Radomiu działała po raz pierwszy. Jest to siostrzany Szlachetnej Paczki, a jego celem jest niesienie pomocy dzieciom. Nie chodzi jednak o pomoc materialną, a wskazanie dobrej życiowej drogi.

W tym roku projektem objętych zostało dziesięcioro uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Radomiu. Każdy z nich objęty jest opieką jednego wolontariusza, który poznaje swojego podopiecznego, spotyka się z nim w szkole - w miejscu bezpiecznym dla dziecka, rozmawia, szuka rozwiązań, motywuje do działania. Pierwszy rok Akademii Przyszłości podsumowuje Monika Szczepanik - liderka. - To był trudny czas, jednak było warto! - mówi:

 Wolontariuszami Akademii Przyszłości w Radomiu są Beata Stachowicz i Kamil Bartuzzi. Chociaż zgodnie podkreślają, że nie jest to łatwe zadanie, to warto dać z siebie jak najwięcej, by pomóc dzieciom jak najlepiej wejść w dorosłe życie:

Mądra pomoc, która niesie widoczne rezultaty może dotrzeć do kolejnych szkół. Jednak do tego potrzebni są liderzy. Do zgłaszania się zaprasza Monika Szczepanik:

Liderem może być każdy. - To nie jest trudna praca. - zachęca Monika Szczepanik, która w mijającym roku szkolnym koordynowała pracę wolontariuszy:

Rejestracja prowadzona jest także za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl/superw. Niebawem ruszy również rekrutacja na wolontariuszy.

Zapraszamy do nas: