Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Mammo! Na badania bez gadania!

środa, 31 maj 2017 17:18 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli nie, to będzie okazja do wykonania badania w Radomiu i Iłży.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, to wciąż niespełna 40% uprawionych Polek zgłosza się na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Mammografia trwa zaledwie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych - guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi - w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne prowadzone są w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana w Radomiu oraz 13 i 14 czerwca prowadzone będą w mammobusie przy ul. Garbarskiej 5 w Iłży.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne. Mogą z niego skorzystać panie w wieku 50 – 69. Badanie refundowane jest co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Rejestracja w Radomiu prowadzona jest w budynku Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana w pokoju nr 23 w godzinach 8.00-17.00.

Kobiety zainteresowane badaniem mammograficznym w Iłży proszone są o uprzednią rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub za pośrednictwem internetu http://www.mammo.pl/formularz.