Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Ratusz odzyska dawny blask

piątek, 02 czerwca 2017 12:14 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na rewitalizację ratusza. To kolejna inwestycja mająca na celu ożywienie Miasta Kazimierzowskiego.

Ratusz to drugi po kamienicy Deskurów, obiekt należący do miasta, który  w ciągu kilku najbliższych miesięcy odzyska dawny blask. - Planujemy kompleksowy remont obejmujący m.in. odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę instalacji, okien, drzwi, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie podjazdów i montaż windy dla niepełnosprawnych. Projekt zakłada też remont i odtworzenie detali architektonicznych takich jak herb miasta, godło, wsporniki, balkony i elementy dekoracji fasad -wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak:

Po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną. - Chcemy, aby w ratuszu zapadały najważniejsze decyzje dla mieszkańców Radomia. Tu swoje miejsce znajdzie Biuro Rady Miejskiej i zostanie urządzona sala obrad. Planujemy też przeniesienie Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz utworzenie filii Biura Obsługi Mieszkańca. Chcemy również, by do ratusza przeniósł się Związek Harcerstwa Polskiego, który obecnie korzysta z pomieszczeń w Młodzieżowym Domu Kultury – zapowiedział wiceprezydent.

Komendant Hufca ZHP Radom-Miasto Bartosz Bednarczyk nie kryje, że jest już kilka pomysłów na to, jak wykorzystać nowe, lepsze warunki lokalowe. – Mamy nadzieję, że nasz projekt przysłuży się zarówno rozwojowi samego harcerstwa, jak i pozostałym mieszkańcom naszego miasta. Mamy ambitne plany. Przygotowujemy ofertę edukacyjną  i kulturalną dla różnych grup mieszkańców. Sądzimy, że nasza działalność pomoże ożywić Miasto Kazimierzowskie – podkreśla:

Budynek będzie przystosowany pod potrzeby osób niepełnosprawnych:

Na oferty od firm zainteresowanych wykonaniem prac Urząd Miejski czeka do 20 czerwca. Rewitalizacja ratusza ma się zakończyć w grudniu 2018 roku.

Zapraszamy do nas: