Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Wdrażanie e-usług rozpoczęte

środa, 07 czerwca 2017 12:26 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Za kilka miesięcy radomianie będą mogli załatwić wiele urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Rozpoczyna się wdrażanie systemu e-usług. Umowę wartą prawie 2,9 mln złotych podpisali prezydent Radosław Witkowski oraz przedstawiciele konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania oraz S&T Services Polska z Warszawy.

- To ważny dla naszego miasta projekt, wpisujący się w naszą strategię „smart city”, który znacznie usprawni kontakt mieszkańców z urzędem. Wiele spraw, które dziś wiążą się potrzebą wizyty w Urzędzie Miejskim będzie można załatwić przez internet - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Zwycięzca przetargu ma dostarczyć niezbędny sprzęt i stworzyć odpowiednie systemy informatyczne do końca lutego przyszłego roku. - Naszym zadaniem jest wdrożenie system u-usług na najwyższym poziomie. Ma on być zintegrowany z systemami, które już funkcjonują w urzędzie. Podejmujemy to wyzwanie. Mamy doświadczenie nie tylko dotyczące zagadnień typowo technicznych. Wśród naszych pracowników są też osoby, które pracowały w różnego typu urzędach i doskonale znają specyfikę ich pracy - mówi członek zarządu Sputnik SoftwareTomasz Maćkowiak:

W ramach projektu powstanie m.in. wirtualne biuro obsługi mieszkańca. - Każdy mieszkaniec będzie mógł na indywidualnym koncie sprawdzać swoje zobowiązania wobec gminy i drogą elektroniczną opłacać np. podatek od nieruchomości, od środków transportu lub płacić za odbiór odpadów. Bez wychodzenia z domu będzie też można składać deklaracje, wnioski i oświadczenia - tłumaczy sekretarz miasta Rafał Czajkowski:

Za pośrednictwem systemu będą także prowadzone zapisy na zajęcia w domach kultury: „Idalin”, „Borki”, „Amfiteatr” oraz w „Łaźni”.

Całość jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który pokrywa 80 procent kosztów.