Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Badanie, które może uratować życie

środa, 14 czerwca 2017 07:35 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

To zaledwie kilka dni oczekiwania, a można zatrzymać rozwój choroby. Radomski Szpital Specjalistyczny zaprasza na badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi.

Badanie trwa krótko i też czas oczekiwania na nie to zaledwie kilka dni. Radomski Szpital Specjalistyczny jest wyposażony w jeden z najnowocześniejszych aparatów do badań mammograficznych.

- Jest to najnowocześniejszej klasy aparat cyfrowy. Jakość obrazu jest doskonała, widać wszelkie najdrobniejsze szczegóły na zdjęciach - mówi Magdalena Wróbel z zakładu diagnostyki obrazowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Dziennie w zakładzie diagnostyki obrazowej radomskiego szpitala wykonuje się około 20 badań, ale liczba chętnych na badania spada.

- Spowodowane jest to tym, że centralny ośrodek koordynujący przestał wysyłać zaproszenia, które były najlepszą mobilizacją dla pacjentek do tego, żeby się na te badania zgłaszały. Traktowały to jako wezwanie na badania - dodaje Magdalena Wróbel.

Radomski Szpital Specjalistyczny realizuje program badań profilaktycznych wczesnego wykrywania raka piersi. Pacjentka musi być w wieku od 50 do 69 roku życia i w ciągu ostatnich dwóch badań nie mogła mieć wykonanego badania mammograficznego.

Jeśli badanie wykaże podejrzaną zmianę, pacjentka wysyłana jest do pracowni pogłębionej diagnostyki w centrum onkologii w Warszawie.

Zapisy na badanie możliwe osobiście w zakładzie diagnostyki obrazowej w pokoju 23 lub telefonicznie pod numerem 48 36 15 551.

Warto się zapisać - przekonują pacjentki.