Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Mammo! Na badania bez gadania!

piątek, 23 czerwca 2017 13:30 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli nie, to będzie okazja do wykonania badania w Radomiu i Przytyku.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, to wciąż niespełna 40% uprawionych Polek zgłosza się na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Mammografia trwa zaledwie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych - guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi - w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne prowadzone będą od 3 do 7 lipca na Placu Corrazziego przy Urzędzie Miejskim przy ul. Żeromskiego oraz 5 lipca przy Ośrodku Zdrowia przy ul. Kościelnej w Przytyku.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne. Mogą z niego skorzystać panie w wieku 50 – 69. Badanie refundowane jest co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Kobiety, które zdecydują się na badanie powinny odpowiednio wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.