Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

RADOM

Dwa zbiorowe zatrucia w Radomiu!

czwartek, 03 sierpnia 2017 13:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 20 osób trafiło do szpitala w wyniku zbiorowego zatrucia w Radomiu. Do zdarzenia doszło w dwóch lokalach: restauracji i domu weselnym. Wszystko wskazuje na to, że goście chrzcielni i weselni zatruli się salmonellą. A wszystko prawdopodobnie w wyniku źle przechowywanej żywności.

W wyniku zatrucia wystąpiły biegunki, wymioty, bóle brzucha i gorączka. Do oddziału zakaźnego radomskiego szpitala zgłosiło się 7 gości przyjęcia chrzcielnego w restauracji. Dwie osoby były hospitalizowane. - Duża część osób była z Szydłowca. U 17 osób wystąpiły objawy zatrucia, ale nie musiały zostać w szpitalu - informuje Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu.

W drugim przypadku na zatrucie pokarmowe narażonych było 114 osób. Na oddział zakaźny szpitala w Radomiu trafiło 13 osób, w Mielcu - 2, i po jednej we Wrocławiu i w Anglii. Kolejne 19 osób miało objawy zatrucia pokarmowego, ale nie na tyle poważne, by musiały skorzystać z pomocy lekarskiej.

Dochodzenie epidemiologiczne prowadzi Sanepid w Radomiu. Oba lokale do czasu wyjaśnienia przyczyn zatrucia będą zamknięte.