Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Dzień Otwartych Koszar na lotnisku na Sadkowie

czwartek, 10 sierpnia 2017 06:58 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego i prezydent Radomia zapraszają mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek, 11 sierpnia, na lotnisku w Sadkowie.

W programie moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od godziny 9.00-12.00 w ramach Dnia Otwartych Koszar zainteresowani będą mogli zwiedzić Salę Tradycji 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. W programie też prezentacja samolotów PZL 130 „Orlik”, oraz M-28 „Bryza”,prezentacja specjalistycznych samochodów: do utrzymania pasa startowego w czystości,startowego stanowiska dowodzenia, czy urządzenia wielofunkcyjnego UNI-MOG. Radomianie będą mogli także zobaczyć, jak wygląda trening symulatorem lotu PI 135 ELITE i trenażerem do nauki i kontroli celowania TCW – 97 „CYKLOP”. Będą też pokazy umiejętności Wojskowej Straży Pożarnej, stoisko promocyjne Wojskowej Komendy Uzupełnień i wystawa sprzętu Fabryki Broni „Łucznik”.

Święto Wojska Polskiego uświetni o godz. 12.30 koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych w wykonaniu grupy  „WIARUSY”.

O godz. 13.00 rozpocznie się Polowa Msza Święta celebrowana przez biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Po mszy św., ok. godz. 14.00 uroczysty apel: przelot Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”,defilada oraz musztra paradna „Szwadronu Kawalerii”.

Wstęp wolny.

Zapraszamy do nas: