Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

Radomscy harcerze odwiedzili Ziemię Świętą

piątek, 11 sierpnia 2017 10:33 / Autor: Beata Okulińska
fot. Faustyna Sadownik
Beata Okulińska

Harcerze z Hufca ZHP Radom Miasto byli na obozie harcerskim w Ziemi Świetej. Pojechali na zaproszenie skautów z Palestyny, których w ubiegłym roku gościli w Polsce. Obóz rozbili w miejscowości Beit Sahour, blisko Betlejem.

W Ziemi świętej spędzili tydzień. Brali udział w normalnym życiu obozowym, zwiedzili też Betlejem, a po zakończeniu obozu także Jerozolimę.

Dzień obozowy w Palestynie dzieli się na dwie częsci - od rana do południa i od godzin popołudniowych do nocnych. Wynika to z tego, że jest tam bardzo upalnie i w południe Palestyńczycy robią sobie siestę. Skauci sami sobie gotują posiłki, ale najpierw muszą samodzielnie wybudować kuchnię polową. Śpią w namiotach, ale tylko chłopcy, dzieczęta wracają na noc do domu. Nasi harcerze są o wiele lepszymi piechurami niż palestyńscy. Polacy są bardzo lubiani w Palestynie, a najpopularniejszym Polakiem jest teraz Robert Lewandowski - to tylko niektóre ciekawostki, z którymi wrócili nasi harcerze.

Radomianie podczas obozu w Palestynie zwiedzili wszystkie najważniejsze miejsca w Betlejem, m.in. Bazylikę Narodzenia Pańskiego. W Jerozolimie odwiedzili m.in. Bazylike Grobu Pańskiego. Codziennie także uczestniczyli we mszy św., którą odprawiał uczestniczący w wyjeździe ks. Paweł Nowak z Pionek.

Posłuchaj rozmowy z uczestnikami obozu w Palestynie, Faustyną Sadownik i Bartoszem Bednarczykiem. Rozmawiała Beata Okulińska: