Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Święto Wojska Polskiego w Radomiu

piątek, 11 sierpnia 2017 17:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Parlamentarzyści, władze samorządowe, duchowieństwo, a przede wszystkim żołnierze wzięli udział w radomskich obchodach Święta Wojska Polskiego. - Ci, którzy bronią pokoju stają na bardzo wysokim podium społecznym. - zauważył podczas polowej Mszy św. Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się na terenie lotniska wojskowego w Radomiu. Rozpoczął je Dzień Otwartych Koszar, podczas którego miłośnicy wojska i lotnictwa mogli poznać bazę "od kuchni", a także obejrzeć sprzęt wojskowy i lotniczy. Kolejnym punktem obchodów był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu grupy "WIARUSY".

O godz. 13:00 sprawowana była polowa Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik. Biskup odwołał się do etosu rycerskiego, który odzwierciedla się w postawie polskich żołnierzy. - Polscy żołnierze znani są ze swojej odwagi - spójrzmy na naszą historię. - zachęcił biskup Tomasik:

 Po Eucharystii odbył się uroczysty apel. Głos zabrał płk Jan Skowroń - dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. - Wojsko, to wspólnota, do której należymy przez pamięć o naszej historii. - podkreślał dowódca zwracając się do żołnierzy. Zwracając się do zebranych płk Skowroń przypomniał, że Święto Wojska Polskiego to również święto wszystkich Polaków:

 - Dajecie pewność bezpieczeństwa, ale także rozsławiacie to miasto. - powiedział do żołnierzy poseł Leszek Ruszczyk - członek Komisji Obrony Narodowej:

Zdaniem Rafała Rajkowskiego - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Święto Wojska Polskiego to dobry moment na zastanowienie, czy sprawy obronne kraju idą w dobrym kierunku:

Podczas uroczystości głos zabrał również prezes Wojewódzkiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego - płk w st. sp. Władysław Dobrzański:

Podczas obchodów nie zabrakło nagród i odznaczeń. Uroczystości zakończyły się przelotem samolotów bryza i pokazem zespołu akrobacyjnego "Orlik".

Zapraszamy do nas: