Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

PiS chce od miasta wsparcia dla poszkodowanych

środa, 23 sierpnia 2017 12:01 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Radni Prawa i Sprawiedliwości zwrócą się do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego z wnioskiem o przekazanie kwoty 100 tys. złotych z budżetu miasta na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, jakie kilkanaście dni temu przeszły nad płn-zachodnimi rejonami Polski. Decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Ze wstępnych szacunków wynika, że w wyniku nawałnic zniszczonych zostało ok. 80 tys. hektarów lasów - mówi szef klubu radnych PiS Marek Szary. - Radom powinien się włączyć w akcje niesienia pomocy tym, którzy ucierpieli. Pokazać, że interesują nas problemy mieszkańców Polski - dodaje.

- Zawsze, jako Gmina Miasta Radomia, jako radni solidaryzowaliśmy się z poszkodowanymi i przekazywaliśmy określoną kwotę - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik. - Przypomnę choćby o zakupie tuneli foliowych dla plantatorów papryki w naszym regionie. Nie wskazujemy żadnych źródeł, z których te pieniądze miałyby pochodzić. Może to być rezerwa, którą dysponuje prezydent, może to być budżet kancelarii prezydenta – dodaje:

Politycy PiS zapowiadają, że jeśli punkt o pomocy dla poszkodowanych nie znajdzie się w porządku obrad najbliższej sesji w poniedziałek, 28 sierpnia, to złożą wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.