Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Poszukiwani szlachetni wolontariusze

środa, 06 września 2017 12:14 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/Szlachetna Paczka Rdm i okolice
Weronika Chochoł

Nadal brakuje wolontariuszy Szlachetnej Paczki w regionie radomskim. Żeby w grudniu pomoc dotarła do potrzebujących, już teraz znaleźć trzeba osoby, które pomoc tę zorganizują.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, dzięki któremu pomoc dociera do osób często nieporadnych życiowo, do osób, które o pomoc nie proszą lub nie wiedzą, gdzie się o nią zwrócić. Często ich potrzeby są zaskakujące - jedni nie mają lodówki, inni marzą o remoncie dachu, jeszcze inni potrzebują po prostu kilku nowych ubrań.

Dlatego aby te mniejsze i większe marzenia spełniły się, potrzebni są wolontariusze. Do ich zadań należy odnalezienie rodzin, które potrzebują pomocy. Później trzeba zapoznać się z tymi rodzinami oraz ich potrzebami. Sprawdzić również należy czy zgłoszone rodziny faktycznie potrzebują pomocy. To jeden z trudniejszych i najbardziej emocjonujących momentów. Wolontariusze poznają historie rodzin, często widzą trudne warunki, w których żyją. Kiedy rodziny zostaną wybrane wolontariusze poszukują darczyńców. Później praca kręci się wokół przygotowania finału, odebrania paczek od darczyńców i dostarczenia ich rodzinom. W tym roku po raz pierwszy wolontariusze będą utrzymywać kontakt z rodzinami jeszcze po wielkim finale.

Aby zostać wolontariuszem wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony szlachetnapaczka.pl/superw. Później każdy z kandydatów przechodzi rozmowę, po której liderzy decydują, czy dana osoba poradzi sobie z zadaniami wolontariusza Szlachetnej Paczki.

W tym roku w regionie radomskim powstanie 5 rejonów Szlachetnej Paczki: Radom-Glinice, Radom-Północ, Radom-Śródmieście oraz Jedlińsk i Wolanów.

Czy warto podjąć trud i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki? Odpowiedzią na to pytanie niech będzie fakt, że Szlachetna Paczka działa już od 17 lat, a docierając do biedy nie zawsze widocznej gołym okiem daje impuls do działania i nadzieję na kolejny dzień. Wolontariat to inicjatywa, która zmienia życie - tak otrzymujących pomoc, jak wolontariuszy. - przekonuje Monika Szczepanik - wolontariuszka i specjalistka ds promocji Szlachetnej Paczki w Radomiu:

W ciągu roku wolontariusze pracują intensywnie, ale w ciszy. Paczkowy hałas największy jest w grudniu - podczas wielkiego finału. Jak on wygląda? Przypomnijcie sobie dzięki naszym relacjom z poprzednich edycji:

Szlachetna Paczka w Radomiu i regionie

Szlachetni z paczkami do potrzebujących

Pomagają też w Opocznie

Zapraszamy do nas: