Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Nieuzasadniona ochrona kładki?

środa, 13 września 2017 13:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- W naszej ocenie wydatki na ochronę kładki przy Szarych Szeregów są nieuzasadnione, bo tej ochrony po prostu nie ma... - twierdzą działacze radomskiego Prawa i Sprawiedliwości. Karol Gutkowicz i Kinga Bogusz pytają za co miasto płaci miesięcznie ponad 11 tys. zł?

Konferencja w tej sprawie odbyła się przy wejściu na kładkę od ul. Żwirowej. Tam wejście na kładkę zagrodzone jest jedynie barierkami - to jedyna forma ochrony. Z drugiej strony - przy ul. Radosnej - stoi budka, z której wejścia na kładkę pilnują ochroniarze. Umowa z firmą ochroniarską obowiązuje do września. Z kolei program naprawczy kładki ma zakończyć się wraz z końcem listopada. Działacze PiS-u pytają o zasadność wydawania pieniędzy na ochronę kładki, skoro - ich zdaniem - na dobrą sprawę ochrony tam nie ma? - Jak widzimy są to nieuzasadnione wydatki. - mówi Karol Gutkowicz:

Miesięczny koszt ochrony kładki to ponad 11 tys. zł. Jak przekonują młodzi działacze radomskiego PiS-u pieniądze wydawane na ochronę kładki można było przeznaczyć na pomoc poszkodowanym przez burze mieszkańcom Pomorza. - Na taką właśnie kwotę opiewał wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości o udzielenie pomocy ofiarom nawałnic. - przypomina Kinga Bogusz:

Podczas spotkania z dziennikarzami działacze zaproponowali również "lepszy" i "tańszy" sposób ochrony - tabliczki, na których widnieją ostrzeżenia: "Niebezpieczeństwo, wejście surowo wzbronione" i "Wstęp wzbroniony, grozi śmiercią":

Zarzuty dziwią wiceprezydenta Radomia - Konrada Frysztaka, który przypomina, że ochrona interweniowała już kilka razy, by nikt niepowołany nie dostał się na kładkę. - Jestem zaskoczony, że po raz kolejny przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości są przeciwko bezpieczeństwu mieszkańców Radomia:

Wiceprezydent Frysztak przypomina również, że wszelkie koszty naprawy oraz ochrony kładki pokryje firma projektowa.