Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

RADOM

Odpowie za blisko... 20 kradzieży

środa, 20 września 2017 12:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 24-latek zatrzymany za szereg włamań na terenie miasta. Mężczyzna wpadł po włamaniu do samochodu na ul. Maratońskiej w Radomiu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Do włamania doszło przed kilkoma dniami. Mężczyzna włamał się do volkswagena polo, z którego ukradł m.in. radio i pieniądze. Włamywacz zabrał ze sobą również kartę bankomatową, z której kilka razy skorzystał wypłacając pieniądze.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu III Policji w Radomiu, którzy zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem 24-letniego radomianina. - Jak ustalili funkcjonariusze to nie jedyne przestępstwo jakie ma na koncie. W okresie kilkunastu miesięcy 24-latek dopuścił się około 20 podobnych przestępstw na terenie miasta. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. - informuje Justyna Leszczyńska - rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.