Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Liczba wypadków śmiertelnych równa zeru!

czwartek, 21 września 2017 10:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zmniejszenie liczby wypadków śmiertelnych do zera w ramach "wizji zero", ale przede wszystkim uświadamianie użytkowników ruchu drogowego - to cele obchodzonego 21 września Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (EDWARD). Do kampanii włącza się również Radom.

W ciągu ośmiu miesięcy na drogach w całej Polsce zginęło 1671 osób. Na Mazowszu w wypadkach śmiertelnych życie straciły 162 osoby, natomiast w powiecie radomskim były to 22 osoby.

Na całym Mazowszu działania wyglądają podobnie. Uczestnicy działań wyposażeni w transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego wychodzą na ulice by uświadamiać wszystkich użytkowników dróg. Policja tego dnia zachęca do wypełnienia deklaracji dotyczącej przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze. Oprócz tego w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu pojawiła się wystawa zdjęć, które poprzez swój drastyczny wydźwięk mają poruszyć wyobraźnię i obudzić rozsądek tak u pieszych, jak i u kierowców. - Bez szacunku między użytkownikami ruchu drogowego dochodzi do tragedii. - przypomina podinsp. Krzysztof Bielecki - Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu:

Na bezpieczeństwo na drogach wpływają nie tylko akcje społeczne, ale również inwestycje w infrastrukturę drogową. - Samorząd województwa mazowieckiego może pochwalić się szeregiem inwestycji, które wspierają chociażby drogi powiatowe. - wylicza Rafał Rajkowski - członek zarządu samorządu województwa mazowieckiego:

 Kampanie, remonty, a także tego typu wystawy są potrzebne. Nikt nie jest nieomylny na drodze:

W ramach kampanii EDWARD można złożyć również deklarację dotyczącą bezpieczeństwa drogowego, która zapisana zostanie w bazie europejskiego systemu. - To nasza obietnica odpowiedzialności i rozsądku na drodze. - mówi Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki:

Formularz deklaracji znaleźć można tutaj.