Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Pikieta w obronie życia nienarodzonych

wtorek, 03 października 2017 17:44 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Zwolennicy ochrony życia spotkali się dziś w centrum Radomia, by zamanifestować swój sprzeciw wobec projektu "Ratujmy Kobiety", który znacznie liberalizuje możliwość przerywania ciąży.

Deszcz nie wystraszył członków radomskiej komórki Fundacji "Pro-Prawo do Życia oraz wolontariuszy, którzy z transparentami przyszli dziś na Plac Konstytucji 3 Maja, by głosić hasła za obroną życia. Przyszli, by pokazać, że Polacy opowiadają się za cywilizacją życia, a nie za cywilizacją śmierci.

Zainteresowani mogli też złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą - "ZATRZYMAJ ABORCJĘ".

- Chcemy obnażyć założenia kontrowersyjnego i „postępowego” projektu „Ratujmy Kobiety”, w tym między innymi aborcję na życzenie do 12 tygodnia życia dziecka, obowiązkową seks-edukację dzieci już od "zerówki" czy swobodny dostęp do środków poronnych nawet dla dzieci - mówi Irmina Boniecka, koordynatorka radomskiej komórki Fundacji Pro-Prawo do Życia. - Jesteśmy tu, bo nie zgadzamy się na zabijanie dzieci chorych, czyli aborcję eugeniczną - to około 95 procent aborcji w Polsce - dodaje.

W różnych miastach w Polsce już trwa zbiórka podpisów. Zebrano ich już wystarczającą ilość - ponad 100 tysięcy, ale organizatorzy przedsięwzięcia chcą wzmocnić siłę swoich argumentów, jak największą ich liczbą:

W zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą #ZatrzymajAborcję włącza się również Radio Plus Radom. Do 15 listopada każdy będzie mógł przyjść i poprzeć projekt zmiany prawa w Biurze Reklamy Radia Plus Radom przy ul. Malczewskiego 1 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

W tym samym czasie, manifestację na Placu Coraziego zorganizowała też Radomska Inicjatywa Kobieca - w rocznicę Czarnego Protestu.