Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Nowa, lepsza, szybsza

środa, 04 października 2017 08:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Karolina Gajewska
Weronika Chochoł

Jest nieco większa niż tradycyjne karetki, ma lepszą amortyzację i wyposażenie, służy do transportu pacjentów między szpitalami. Mowa o nowej karetce, która zasiliła szeregi Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Szpital na Józefowie kupił nową karetkę typu C. Samochód będzie służył do transportu pacjentów w ciężkim stanie między placówkami. Karetka wyposażona jest w kompletny, specjalistyczny sprzęt. - mówi Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie:

Nowa karetka nie będzie wysyłana do wypadków. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem służyć będzie do transportu pacjentów między szpitalami. Jest do tego dobrze przystosowana. Jest większa i szybsza od tradycyjnych karetek. Ma również lepszą amortyzację, co gra dużą rolę podczas transportów pacjentów w ciężkim stanie.

Koszt samochodu to ok. 250 tysięcy zł, a sprzęt znajdujący się na wyposażeniu karetki kosztował ok. 100 tys. zł. Szpital sam finansował zakup ambulansu.

Obecnie Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu dysponuje dziewięcioma karetkami. - Ta jest oczywiście najnowsza i mamy nadzieję, że podniesie jakość pomocy lekarskiej w szpitalu.

Zapraszamy do nas: