Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Nie ma współpracy na rzecz Radomia?

czwartek, 05 października 2017 13:08 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Robert Mordak z Kukiz '15 alarmuje, że nie działa Parlamentarny Zespół na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej. - Apeluję o niezwłoczne zwołanie zespołu - mówi poseł Mordak.

Poseł Robert Mordak mówi, że przewodniczący nie zwołuje posiedzeń Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej.

- On miał działać na rzecz rozwoju Radomia i ziemi radomskiej. Niestety, właściwie odbyło się jedno spotkanie. Moje apele wywołują pewną nerwowość z "PO-PiS-u" - nie wiem dlaczego. Wydaje mi się, że ten zespół powinien działać na rzecz rozwoju Radomia i ziemi radomskiej tak, jak działają inne formacje polityczne w innych miastach, chociażby w Kielcach. Poprzez to, że my prowadzimy spory i nie potrafimy się porozumieć jako parlamentarzyści, to nie są możliwe realizacje tego typu inwestycji, ponieważ jedni drugim przeszkadzają, zamiast działać wspólnie na rzecz miasta - mówi poseł Robert Mordak.

Poseł ruchu Kukiz '15 zapowiedział, że roześle do radomskich parlamentarzystów list, żeby zwołać posiedzenie. Zaproponował też zmianę regulaminu, żeby spotkania mogły być zwoływane przez inną osobę, niż przewodniczący.

- Z panem przewodniczącym Suskim ciężko się spotkać, bo stanowi trzon klubu PiS-u, uczestniczy w komisjach i stąd mój apel, żeby zwołał zespół pomimo swoich obowiązków i przekazał formalnie możliwość zwoływania dla wiceprzewodniczących - mówi poseł Mordak.

Robert Mordak ma nadzieję, że zespół pomoże zrealizować inwestycje, zapisane przed wyborami przez Prawo i Sprawiedliwość w tzw. Kontrakcie dla Radomia i Ziemi Radomskiej.