Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

RADOM

Skrzyżowanie przy targu czeka przebudowa

środa, 11 października 2017 07:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Będzie sygnalizacja i wyznaczone dodatkowe pasy - miasto ogłosiło przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Wernera,Mireckiego i Szarych Szeregów.

Zgodnie z projektem, na wszystkich wydzielonych pasach do skrętu w lewo pojawią się sygnalizatory. Powstaną również dodatkowe pasy: dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów oraz dla skręcających w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera.

W planach jest również zamontowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ulicy Szarych Szeregów (na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich). Nowa sygnalizacja pojawi się również na ulicy Wernera, pomiędzy halą targową, a galerią handlową. Będzie ona działała w czwartki i w soboty. 

– To skrzyżowanie to prawdziwy czarny punkt w naszym mieście. Bardzo często dochodzi tu do wypadków i kolizji. Wszyscy od wielu lat mieli świadomość tego problemu, jednak mam wrażenie, że brakowało odwagi, by zmienić ten stan rzeczy. Zdecydowałem o przebudowie skrzyżowania i jestem przekonany, że poziom bezpieczeństwa w tym miejscu zdecydowanie się podniesie. – mówi prezydent Radomia - Radosław Witkowski.

Miasto czeka na oferty do wtorku, 24 października. Skrzyżowanie ma zostać przebudowane do czerwca przyszłego roku.

Zapraszamy do nas: