Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

RADOM

Przetarg na Owalną ogłoszony

środa, 11 października 2017 11:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na realizację prac budowlanych przy przepuście nad ulicą Owalną. Na oferty od zainteresowanych wykonawców czeka do 25 października.

Przepust ma zostać do użytku jeszcze w tym roku. Do zadań wykonawcy należała będzie rozbiórka pozostałości po starym przepuście oraz budowę nowego - wykonanego z blachy falistej. Konstrukcja będzie miała ponad 400 cm szerokości i ponad 130 cm wysokości. Długość planowanego obiektu to około 16 metrów. Wykonawca będzie musiał również zabezpieczyć przebiegającą w pobliżu sieć gazową oraz uregulować koryto rzeki na odcinku 200 metrów w dół i 19 metrów w górę od osi przepustu.

- To kolejna inwestycja, która jest niewielka jeśli chodzi o zakres prac i przewidywane koszty, ale za to bardzo istotna dla mieszkańców. Przepust pod ulicą Owalną został zniszczony kilka lat temu w sytuacji kiedy w tej części miasta pojawiło się zagrożenie powodziowe. Tym samym mieszkańcy zostali pozbawieni wygodnego połączenia pomiędzy ulicą Wośnicką i Starokrakowską. - mówi prezydent Radosław Witkowski i zapewnia: - Ta sytuacja zmieni się jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, poprzedni przepust pod ulicą Owalną zniszczyła przed kilkoma laty gwałtowna ulewa. Aby woda nie zalała okolicznych terenów, strażacy interwencyjnie przekopali drogę. Ruch kołowy został tam wstrzymany. Nad rzeką została postawiona tymczasowa kładka dla pieszych. Naprawa przepustu połączy Jeżową Wolę i Wośniki.

Zapraszamy do nas: