Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Samoobsługowy parking na Józefowie

czwartek, 12 października 2017 11:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. wss.com.pl
Weronika Chochoł

Zamiast budek - szlabany, zamiast ochroniarzy - automatyczne kasy. Od listopada parking przy mazowieckim szpitalu będzie samoobsługowy.

Kończy się era opłat w budce, zaczyna czas automatycznych szlabanów. Od listopada wjeżdżający na parking przed Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym na radomskim Józefowie płacić będą w automatycznych kasach. Dziś rozpoczyna się remont na parkingu. Z placu przed szpitalem znikną budki, zastąpią je szlabany. Trzeba się liczyć z utrudnieniami przy wjeździe i wyjeździe z parkingu. Jednak wykonawca prac deklaruje, że będą one prowadzone poza szczytem ruchu przy szpitalu. Roboty potrwają do soboty, 14 października. Zadaniem wykonawcy będzie przeprowadzenie przekopów pod szlabanem.

Po modernizacji parking będzie samoobsługowy. Przed szpitalem zamontowane zostaną trzy szlabany: przed głównym wjazdem na przyszpitalny parking, przy wjeździe na SOR oraz przy wjeździe na parking dla pracowników szpitala. Przy głównym wejściu do szpitala i na parkingu staną automatyczne kasy. Kierowca wjeżdżając na parking dotrzyma bilet, z którym uda się do kasy przed wyjazdem. Jak to będzie działać? Wyjaśnia Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu:

Jeśli chodzi o opłaty - te niewiele się zmienią. Pierwsze 15 min. będzie bezpłatne. Pierwsza godzina kosztować będzie 3 zł, a za każdą dodatkową godzinę zapłacimy dodatkową złotówkę. Szpital przygotował również propozycję dla pacjentów, którzy z parkingu korzystają częściej. Są to dobowe i miesięczne klarnety, których ceny wahać się będą od 15 do 25 zł.

Kierowcy cieszą się ze zmian, jednak niektórzy zauważają, że szpital nie jest miejscem, które w ten sposób powinno zarabiać na pacjentach i odwiedzających:

Dzięki opłatom parking zarabia sam na siebie. Sama modernizacja przyniesie szpitalowi oszczędności ok. 600 tys zł na rok. - wyjaśnia Karolina Gajewska:

Parking dzięki modernizacji zyska również monitoring. Zamontowanych zostanie 14 kamer, które swoim zasięgiem obejmą parking główny i parking przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.  Udrożniony zostanie także wjazd z parkingu głównego na parking przy SOR.

Do dyspozycji pacjentów i odwiedzających będzie 329 miejsc parkingowych. Koszt prac wyniesie ok pół miliona zł.

Zapraszamy do nas: