Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

RADOM

A jednak nie będzie kładki

sobota, 14 października 2017 13:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wybuduje kładki dla pieszych nad torami kolejowym przy wiadukcie w Młodocinie koło Radomia. Znajduje się on wzdłuż krajowej trasy nr 7.

 

Jak już informowaliśmy, Gmina Kowala przygotowała projekt budowy kładki dla pieszych. Dokument złożono w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Wójt gminy Tadeusz Osiński mówił w piątek, że problem pojawił się z chwilą wybudowania obwodnicy południowej. - Mieszkańcy Augustowa zostali odcięci od świata. Kto ma samochód, ten dojedzie gdzie chce. Problem dotyczy ruchu pieszego. Musieliśmy uruchomić dowóz dzieci do szkoły, która znajduje się w odległości 1 kilometra od miejsca zamieszkania - mówił wójt Osiński.

Tymczasem Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie poinformowała, że nie będzie budowy kładki. - Zgodnie z prawem, w momencie oddania do użytkowania obwodnicy zachodniej Radomia, stara droga krajowa 7 stanie się droga wojewódzką. Dlatego nie planujemy budowy kładki, ale rozważamy umożliwienie bezpiecznego przejścia przez wiadukt kolejowy. Szczegóły podamy w momencie podjęcia decyzji w tej sprawie - powiedziała Małgorzta Tarnowska.