Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Chcą więcej pieniędzy na chodniki

wtorek, 17 października 2017 14:15 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Zebrali prawie 1500 podpisów. Radomska .Nowoczesna chce zabezpieczenia przynajmniej 4 mln złotych w budżecie miasta na remonty chodników.

Działacze partii zbierali podpisy od trzech tygodni. W sumie zebrali 1321 podpisów. - Nie chodzi tutaj tylko o wyremontowanie samych chodników, ale całą małą architekturę dla pieszych, czyli dodatkowe ławki, oświetlenie i tereny zielone wzdłuż ciągów dla pieszych - mówi Ewa Zarychta z zarządu radomskiej .Nowoczesnej.

Celem zbiórki jest zagwarantowanie 4 mln złotych na remont chodników w przyszłorocznym budżecie Radomia. Przypomnijmy, że w tym roku miasto przeznaczyło 1 mln zł. Politycy .Nowoczesnej chcą zorganizowania konsultacji społecznych w tej sprawie.

- Równolegle na ręce wszystkich radnych Rady Miejskiej złożymy dzisiaj 28 listów z apelem o poparcie naszej inicjatywy i wywarcie presji na prezydencie. Tak by kwota 4 mln znalazła się w przyszłorocznym budżecie miasta, nawet jeżeli radni mieliby zgłosić odpowiednie poprawki do niego – mówi Adam Fundowicz.

Petycja trafi do prezydenta Radomia.