Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

RADOM

Nie zwiększy się liczba pociągów do Warszawy

poniedziałek, 23 października 2017 12:01 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Pociąg TLK "Karpaty" nie pojedzie przez Radom. Nie będzie także dodatkowych pociągów PKP Intercity na linii Radom - Warszawa - Radom.

Wiceminister Andrzej Bittel z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odpowiedział na interpelację poselską Andrzeja Kosztowaniaka. Dotyczyła ona braku pociągu dowożącego pasażerów z Radomia do Warszawy na 6 rano i powrotnego po 22.

Ministerstwo wystąpiło do PKP Intercity o sprawdzenie, czy możliwa jest zmiana trasy pociągu TLK "Karpaty", żeby przejeżdżał przez Radom. Przypomnijmy, że obecnie jeździ on z Krakowa do Gdyni przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Skierniewice i Warszawę.

Zmiana nie jest możliwa ze względu na duży ruch pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa - Radom, nocną przerwę w ruchu na odcinku Warka - Chynów oraz przejazd jednotorowy na ten trasie. Jak uzasadnia PKP Intercity, pociąg TLK "Karpaty" to również ważne połączenie z Częstochowy do Warszawy.

Nie będzie także dodatkowych pociągów PKP IC na linii Radom - Warszawa - Radom, bo niemożliwe jest dofinansowanie takiego połączenia z ministerstwa.