Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Kto ile zapłaci za parkowanie na Józefowie?

wtorek, 31 października 2017 10:06 / Autor: Weronika Chochoł
fot. wss.com.pl
Weronika Chochoł

Od 1 listopada parking przy szpitalu na radomskim Józefowie będzie automatyczny. Zmieni się jednak nie tylko sposób wjazdu, ale również cennik.

Koniec opłat w budce

Przed szpitalem zamontowane zostały trzy szlabany: przed głównym wjazdem na przyszpitalny parking, przy wjeździe na SOR oraz przy wjeździe na parking dla pracowników szpitala. Przy głównym wejściu do szpitala i na parkingu stanęły natomiast automatyczne kasy. Kierowca wjeżdżając na parking dotrzyma bilet, z którym uda się do kasy przed wyjazdem. Jak to będzie działać? Wyjaśnia Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu:

Komu się to opłaci?

  • Pierwsze 15 min. będzie bezpłatne
  • Za pierwszą godzinę zapłacimy trzy złote - tak jak do tej pory.
  • Za każdą dodatkową godzinę zapłacimy złotówkę - to nowość na przyszpitalnym parkingu.
  • Będzie można również skorzystać z karnetów. Dobowy kosztował będzie 15 zł, tygodniowy 50 zł, a miesięczny - 100 zł. Osoby hospitalizowane oraz przyjeżdżające na wielokrotne zabiegi (posiadające zaświadczenie) zapłacą 25 zł.
  • Opłaty obowiązywać będą również pracowników: karnet miesięczny dla pracowników - 25 zł, karnet impulsowy dla pracowników (1 impuls = 1 zł) - 1 zł/wjazd(doładowanie minimum 25zł).
  • Co z osobami niepełnosprawnymi? Tak jak do tej pory zaparkują bezpłatnie (za okazaniem uprawnień), a wyjeżdżać będą od strony SOR.

Jak wyjaśnia Karolina Gajewska, dzięki wprowadzeniu automatycznego systemu parking będzie zarabiał sam na siebie:

Będzie bezpieczniej

Dzięki przeprowadzonej w połowie października modernizacji parking zyskał również monitoring. Zamontowanych zostało 14 kamer, które swoim zasięgiem obejmują parking główny i parking przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Udrożniony został także wjazd z parkingu głównego na parking przy SOR.

Do dyspozycji pacjentów i odwiedzających będzie 329 miejsc parkingowych.

Zapraszamy do nas: