Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Akcja „Znicz 2017” na radomskich drogach

czwartek, 02 listopada 2017 10:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KMP Radom
Monika Nowakowska

86 kolizji i 3 wypadki drogowe - policja podaje wstępne dane w ramach akcji "Znicz". Ostateczne statystki poznamy w przyszłym tygodniu - akcja zakończy się w poniedziałek, 6 listopada.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” o bezpieczeństwo na radomskich drogach oraz w okolicach cmentarzy dbała większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczali niemal każde skrzyżowanie w okolicach cmentarzy, kierowali też ruchem starając się rozładować korki.

Od 27 października do 2 listopada doszło do 86 kolizji i 3 wypadków drogowych. W tych dniach funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h. Policjanci zatrzymali 7 kierujących po alkoholu – kilku z nich to sprawcy zdarzeń drogowych.

We wtorek, 31.10 na ulicy Aleksandrowicza w Radomiu policjanci z "drogówki" po krótkim pościgu zatrzymali 37-latka, który po alkoholu kierował motorowerem. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Tego samego dnia przed północą na ulicy Strzeleckiej policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Bułgarii, który kierując fordem mondeo spowodował 3 kolizje drogowe – najechał na znak drogowy, uszkodził ogrodzenie posesji, a następnie elewację mieszkania. Mężczyzna kierował po alkoholu – miał ponad promil alkoholu w organizmie i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 66 dni. 37-latek trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Podczas działań w zeszłym roku, na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 40 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 2 uczestników ruchu drogowego, a 45 osób zostało rannych.

Działania w ramach akcji "Znicz" potrwają do 6 listopada.