Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

RADOM

Fabryka Broni z nowymi umowami

wtorek, 14 listopada 2017 10:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. fabrykabroni.pl
Weronika Chochoł

Umowy o wartości ponad 50 milionów złotych podpisała w ostatnim czasie Fabryka Broni. Dzięki unowocześnieniu Fabryka będzie mogła rozpocząć produkcję nowych wyrobów, które dostarczane będą zarówno dla Wojska Polskiego oraz służb mundurowych, jak i na eksport.

Umowę o największej jak dotąd wartości Fabryka Broni podpisała z przedsiębiorstwem GROB Werke GmbH &Co KG. Podpisane zostały również umowy z producentami z Polski i ze Szwajcarii. - informuje Julia Grzesiak - rzecznik prasowy Fabryki Broni "Łucznik" - Radom:

Granicznym terminem dostawy i wdrożenia większości maszyn jest czerwiec 2018 roku. To nie jedyne umowy, które podpisała Fabryka w ostatnim czasie. Pierwsze maszyny już pracują w Radomiu.

Umowy zostały podpisane w ramach projektu inwestycyjnego, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych Fabryki Broni umożliwiających wytwarzanie kilkukrotnie większej ilości broni niż obecnie. Kredytu na rozwój Fabryki Broni udzielił spółce Bank Gospodarstwa Krajowego. Fabryka otrzymała kredyt w wysokości 81 mln 400 tys. zł. Całość inwestycji wraz z wkładem własnym Fabryki wyniesie ok. 90,45 mln. zł. W ramach projektu inwestycyjnego planowany jest zakup około 70 nowoczesnych maszyn i urządzeń. Większość z nich to sterowane numerycznie centra frezarskie i tokarskie. Dzięki zwiększeniu możliwości fabryka będzie mogła rozpocząć produkcję nowych wyrobów, które dostarczane będą zarówno dla Wojska Polskiego oraz służb mundurowych, jak i na eksport. Kredytu na rozwój Fabryki Broni udzielił spółce Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej o kredycie, na którego udzielenie umowa podpisana została w sierpniu pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy do nas: