Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

[AKTUALIZACJA] Nowy przewodniczący PiS w Radomiu!

sobota, 25 listopada 2017 22:06 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Poseł Wojciech Skurkiewicz został przewodniczącym radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Wójcika. Przewodniczącym PiS w powiecie radomskim został natomiast Waldemar Trelka.

Wybory w radomskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości odbyły się w sobotę. Przez 14 lat funkcję przewodniczącego sprawował Dariusz Wójcik – obecny przewodniczący rady miejskiej.

Działacze radomskiego PiS na przewodniczącego wybrali Wojciecha Skurkiewicza – posła na Sejm RP. Jak mówi, przed radomskim PiS-em wiele nowych wyzwań związanych przede wszystkim z wyborami samorządowymi:

Jego zastępcą został Dariusz Wójcik. Skarbnikiem natomiast został Robert Stanisławek, a sekretarzem Kinga Bogusz. W zarządzie radomskiego PiS znaleźli się: Andrzej Kosztowniak, Jakub Kowalski, Artur Standowicz, Robert Stanisławek i Kinga Bogusz.

W sobotę odbyły się również wybory do powiatowych struktur partii. Przewodniczącym został Waldemar Trelka. - Jest szansa na to, by wreszcie dokonać realnej zmiany w naszych samorządach i gminach. - mówi Waldemar Trelka:

Skarbnikami Włodzimierz Ćwil i Teodozja Bień. W zarządzie znaleźli się także Zbigniew Dziubasik, Krzysztof Murawski, Krzysztof Kozera i Marcin Linowski.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie listopada, w okręgu radomskim wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwośći – wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla tygodnika DoRzeczy. PiS uzyskałoby 6 mandatów, a Platforma, PSL i Kukiz'15 po jednym.

W okręgu świętokrzyskim PiS mogłoby liczyć na 9 mandatów, w okręgu piotrowskim na 6 mandatów.