Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Marek Suski: dobra zmiana w Radomiu

poniedziałek, 27 listopada 2017 12:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- To były emocjonujące wybory, o tym kto wszedł do zarządu decydowały pojedyncze głosy, mamy ciekawy, odmłodzony skład. To dobra zmiana. - komentuje poseł Marek Suski - przewodniczący radomskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Wojciech Skurkiewicz został przewodniczącym radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Wójcika. Przewodniczącym PiS w powiecie radomskim został natomiast Waldemar Trelka. Podobnie jak nowo wybrani przewodniczący, tak poseł Marek Suski przypomina, że przed nowymi zarządami największe wyzwanie - wybory samorządowe. - One są najtrudniejsze ponieważ wymagają wystawienia setek kandydatów, u nas w okręgu ok. tysiąca osób. - wymienia poseł Suski:

Przez ostatnich 14 lat funkcję przewodniczącego PiS-u w Radomiu pełnił Dariusz Wójcik. W zmianie z przewodniczącego-samorządowca na przewodniczącego-parlamentarzystę poseł Marek Suski widzi szanse na wzmocnienie struktur partii i realny wpływ na decyzje podejmowane w państwie:

W nowym składzie radomskich struktur debiutuje Kinga Bogusz. - Struktura radomska jest strukturą młodą. - zauważa Marek Suski:

Wybory w radomskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości odbyły się w sobotę. Przez 14 lat funkcję przewodniczącego sprawował Dariusz Wójcik – obecny przewodniczący Rady Miejskiej. Działacze radomskiego PiS na przewodniczącego wybrali Wojciecha Skurkiewicza – posła na Sejm RP. Skarbnikiem natomiast został Robert Stanisławek, a sekretarzem Kinga Bogusz. W zarządzie radomskiego PiS znaleźli się: Andrzej Kosztowniak, Jakub Kowalski, Artur Standowicz, Robert Stanisławek i Kinga Bogusz. W sobotę odbyły się również wybory do powiatowych struktur partii. Przewodniczącym został Waldemar Trelka. - Jest szansa na to, by wreszcie dokonać realnej zmiany w naszych samorządach i gminach. - mówi Waldemar Trela. Skarbnikami Włodzimierz Ćwil i Teodozja Bień. W zarządzie znaleźli się także Zbigniew Dziubasik, Krzysztof Murawski, Krzysztof Kozera i Marcin Linowski.