Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

RADOM

Wkrótce ważny przetarg dla Radomia

czwartek, 30 listopada 2017 13:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Do połowy grudnia przyszłego roku ma być gotowy pierwszy odcinek trasy N-S, od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego. Rozpoczęła się procedura przetargowa.

Pierwszy odcinek trasy N-S będzie miał długość prawie 1100 metrów. Między rondem Mikołajczyka, a ulicą Słowackiego będą to dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dalej będzie można pojechać w kierunku ulicy Szklanej jedną jezdnią o szerokości 7 metrów. Zaprojektowane są też chodniki i drogi dla rowerów. - Przez ulicę 25 Czerwca na dobę przejeżdża ponad 24 tysiące pojazdów. Teraz ulica ta będzie odciążona. - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Trasa N-S składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich ma być gotowy do grudnia przyszłego roku. Drugi etap trasy łączący os. Południe z os. Planty zaplanowany jest na rok 2019. Trzeci etap - łączący ulicę Żeromskiego z ul. Struga - planowany jest na rok 2020.

Na oferty w przetargu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka do 16 stycznia.- Dziś informujemy Unię Europejską, że rozpoczynamy procedurę przetargową. Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych nie możemy podawać kwoty, jaką przeznaczymy na inwestycję. Jest ona jednak zabezpieczona w wieloletniej prognozie finansowej. - zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak i przekonuje o rozmowach dotyczących kolejnych etapów trasy, które miałyby odciążyć ulicę Zbrowskiego:

Miasto jest na etapie wypłat odszkodowań dla właścicieli nieruchomości, a wszystkie niezbędne dokumenty są już w posiadaniu miasta. - Mieszkańcy kamienicy przy ul. Czachowskiego, która stała się "telenowelą medialną" w większości są już przemeldowani do innych lokali. Nikt nie pozostał bez dachu nad głową. - uspokaja wiceprezydent Frysztak.

 

Zapraszamy do nas: